اطلاعات مطلب
 • بازديدها: 1992
 • نويسنده: Admin
 • تاريخ: 9 خرداد 1394
9 خرداد 1394

برگزاری کلاس موسیقی برای کودکان

دسته بندی: ---

برگزاری کلاس موسیقی برای کودکان


برگزاری کلاس موسیقی برای کودکان
اطلاعات مطلب
 • بازديدها: 2061
 • نويسنده: Admin
 • تاريخ: 9 خرداد 1394
9 خرداد 1394

برگزاری کلاس همنوازی دف

دسته بندی: ---

برگزاری کلاس همنوازی دف
مدرس: امیرحسین صمدانیان


برگزاری کلاس همنوازی دف

اطلاعات مطلب
 • بازديدها: 1985
 • نويسنده: Admin
 • تاريخ: 27 آذر 1393
27 آذر 1393

برنامه آموزشی

دسته بندی: ---

.:: برنامه آموزشی ::.
به روز شده در آذر 93
برنامه آموزشی

جهت دیدن در نمای بزرگتر روی عکس کلیک کنید
اطلاعات مطلب
 • بازديدها: 1582
 • نويسنده: Admin
 • تاريخ: 12 اردیبهشت 1393
12 اردیبهشت 1393

استاد محمدرضا لطفی

دسته بندی: ---

>> استاد محمدرضا لطفی

استاد محمدرضا لطفی


استاد محمدرضا لطفی در سال ۱۳۲۵ در شهر گرگان به دنیا آمد. او پنج سال در هنرستان موسیقی به آموختن موسیقی نزد استادانی مانند علی‌اکبر شهنازی و حبیب‌الله صالحی پرداخت. پس از پایان هنرستان، لطفی به دانشکده‌ی موسیقی راه یافت و به تکمیل آموخته‌هایش پرداخت. محمدرضا لطفی در سال ۱۳۲۵ در شهر گرگان به دنیا آمد. این استاد شهیر موسیقی ایران زمین به مدت پنج سال در هنرستان موسیقی به آموختن موسیقی پرداخت و موسیقی را نزد استادانی چون علی اکبر شهنازی، حبیب الله صالحی فراگرفت.

پس از پایان هنرستان به دانشکده موسیقی راه یافت و به تکمیل آموخته‌هایش پرداخت. در این زمان از دیگر استادان نیز بهره جست که می توان به نورعلی برومند، عبدالله دوامی، سعید هرمزی و سایر استادان دانشکده موسیقی اشاره کرد. محمدرضا لطفی در سال ۱۳۴۳ جایزه نخست موسیقی‌دانان جوان را نیز کسب کرد و در اجرای ردیف آوازی توسط عبدالله دوامی با ساز تار وی را همراهی کرد.

در سال ۱۳۵۳ به عضویت گروه علمی دانشکده موسیقی درآمد و در همین سال همکاری خود را با رادیو آغاز کرد. به مدت یک سال و نیم به عنوان مدیر گروه موسیقی دانشکده موسیقی هنرهای زیبای تهران به کار مشغول شد و پس از آن از این سمت استعفا کرد. در سال ۱۳۵۴ گروه شیدا را راه اندازی کرد و به همراه گروه عارف به سرپرستی حسین علیزاده به بازخوانی و اجرای دوباره آثار گذشتگان پرداخت.

کانون موسیقی چاووش را با همکاری هنرمندانی مثل حسین علیزاده، پرویز مشکاتیان، علی اکبر شکارچی و ... راه‌اندازی کرد و در طی یک فعالیت چشمگیر آثاری از این گروه به جای ماند که به گفته بسیاری از اساتید از بهترین کارهای موسیقی ایران به شمار می‌روند. پس از انحلال چاووش بعد از سفرهای زیادی که برای کنسرت به ایتالیا، فرانسه و آلمان کرد، در سال ۱۳۶۵ به آمریکا رفت و علاوه بر اجرا در کنسرت‌های متعدد در سراسر آمریکا، مرکز فرهنگی هنری شیدا را در واشنگتن تاسیس کرده است.

وی چندین سال پیش، پس از سال‌ها دوری از وطن به ایران بازگشت و در مکتب خانه میرزا عبدالله به تدریس علاقه مندان موسیقی مشغول بود و شاگردان بسیاری نیز در ایران توانستند در کنار این استاد برجسته موسیقی، مشقِ ساز بگیرند. بیماری سرطانِ این استاد برجسته موسیقی ایران زمین، در یک سال گذشته رو به وخامت گذاشت و چندین مرتبه در بیمارستان بستری شد که این اقامت پایانی به واسطه وخامت احوالِ او، نگرانی‌های وسیع را در پی داشت که بی‌دلیل نیز نبود.

از جمله آلبوم‌های محمدرضا لطفی می‌توان به «به یاد عارف» (بیات ترک)، «چهره به چهره» (نوا)، «سپیده» (ماهور)، «چشمه نوش» (راست پنجگاه)، «جان جان» (سه‌گاه)، «معمای هستی» (شور)، «عشق داند» (ابوعطا)، «رمز عشق» (ماهور)، «گریه بید» (سه‌گاه-اصفهان)، «قافله‌سالار» (نوا-راست پنجگاه)، «پرواز عشق» (سه‌گاه-اصفهان)، «خموشانه» (ابوعطا-بیات ترک)، «چهارگاه»، «به یاد درویش خان» (تکنوازی سه‌تار)، «یادواره استاد نورعلی برومند» (گروه همنوازان شیدا، دستگاه شور)، «همیشه در میان» (بداهه نوازی تار و سه‌تار در شور و دشتی)، «بال در بال» (شعر و موسیقی با ه.ا.سایه)، «تنها یک خاطره» (بداهه نوازی تار و سنتور همراه با فرامرز پایور)، «وطنم ایران» (اجرای گروه همنوازان شیدا، ۱۳۸۷) و «ای عاشقان» (اجرای گروه همنوازان شیدا در بیات اصفهان, ۱۳۸۸) اشاره کرد.

روحش شاد

>> ایران ای سرای امید:
استاد لطفی و محمد معتمدی
مشاهده کلیپ
اطلاعات مطلب
 • بازديدها: 2127
 • نويسنده: Admin
 • تاريخ: 13 فروردین 1393
13 فروردین 1393

رستاک، ابتهاج، شجریان، پژمان حدادی، وحید تاج و ...

دسته بندی: ---


رستاک، ابتهاج، شجریان، پژمان حدادی، وحید تاج و ...

لینک مستقیم:
دانلود
لینک(2):
دانلود
اطلاعات مطلب
 • بازديدها: 2634
 • نويسنده: Admin
 • تاريخ: 23 اسفند 1392
23 اسفند 1392

شنیدن نوای دو تار حاج قربان سلیمانی

دسته بندی: ---

شنیدن نوای دو تار حاج قربان سلیمانی
حاج قربان سلیمانی (۱۲۹۹ - ۳۰ دی ۱۳۸۶)، بخشی و نوازنده دوتار و خواننده موسیقی محلی شمال خراسان بود.

حاج قربان در علی‌آباد قوچان به دنیا آمد. او زیر نظر پدرش کربلایی رمضان، که خود از دوتارنوازان مشهور شمال خراسان بود، نواختن دوتار را آموخت و بعد از مرگ پدرش از بخشی‌های شمال خراسان همچون خان‌محمد، عِوَض (عیوض) و غلامحسین تعلیم گرفت. حاج‌قربان به سه زبان ترکی، کردی و فارسی آواز می‌خواند. وی در سال ۱۳۴۵ به دلیل توصیهٔ یکی از متشرعین، دست از موسیقی کشید؛ ولی در سال ۱۳۶۲، دوباره نواختن را آغاز کرد. حاج قربان در کنسرت‌هایی در ایران و خارج از ایران شرکت کرد و یک آلبوم از آثار او منتشر شد. وی همچنین به کشورهای بسیاری مانند پرو، هلند، تونس، ترکیه، بلژیک، انگلستان، سوئیس، کلمبیا، اکوادور، پاناما، فرانسه و چند شهر آمریکا نیز سفر کرد. از جمله افتخارات وی می‌توان به کسب مقام اول جشنوارهٔ موسیقی لیون فرانسه و همچنین احراز مقام ستارهٔ جشنواره اوینیون فرانسه اشاره کرد. وی ده‌ها اجرای دوتارنوازی در کنسرت‌های موسیقی کشورهای اروپایی، آسیایی و امریکا داشت. حاج قربان در داخل کشور هم مقام‌های برتر جشنوارهٔ موسیقی فجر ایران بین سال‌های ۶۹ تا ۷۱ را به دست آورد و دوازده دورهٔ متوالی داور ثابت جشنواره‌های موسیقی مقامی کشور بود. همچنین وی نشان درجهٔ دو فرهنگ و هنر را نیز از محمد خاتمی رییس جمهور وقت، دریافت کرد.
او در آلبوم شب، سکوت، کویر، با شجریان همکاری کرد.

لینک دانلود (1) Download
لینک دانلود (2) Download
منبع: سایت خبری تابناک